Konkurencija je bila jaka, ali pobedio je naš timski rad. Svako je znao svoj deo posla, a nastavnici su našli zajednički jezik s decom. Naši učenici su veoma talentovani, ali mislim da 90 posto uspeha čini svakodnevna vežba – navodi za „Politiku” Stevan Grujić, nastavnik praktične nastave za frizere. Milica potvrđuje njegove reči i dodaje da je u početku imala tremu, ali da je rad završila na vreme. Ona dodaje da bez pomoći nastavnika Stevana, Igora Ćosića i Snežane Ilić frizure ne bi uradila tako dobro. Marija je srećna što je osvojila drugo mesto i kaže da je vežba najzaslužnija za uspeh njihove škole. Na istom takmičenju, ali u oblasti manikir-pedikir, Ivana Marković je za svoju kreaciju osvojila treće mesto. Učenicama je bilo interesantno, jer su međusobno bile modeli jedne drugima. Veoma sam zadovoljna plasmanom, jer se naši učenici prvi put takmiče u ovoj oblasti. A treba reći i to da su pobednika odlučivale nijanse. Imali smo samo pola boda manje od drugoplasirane i samo jedan manje od prvoplasirane učenice – kaže za naš list nastavnica Jelena Đorđević.

U svakom slučaju, svi nastavnici su više nego zadovoljni rezultatima svojih učenika, jer su se sa ovog takmičenja vratili s 14 pehara.

 

 

preuzeto sa http://www.politika.rs/rubrike/Srbija/Mali-majstori-iz-Paracina.sr.html

Mali oglasi Paraćin