Centar Modernih Vestina sprovodi projekat „Mladi protiv nasilja prema devojkama“ sa ciljem da informiše, motiviše i angažuje srednjoškolce, prvenstveno mladiće koji idu u II i III razred srednje škole, da se bore protiv nasilja prema devojkama. Projekat se sprovodi u četiri lokalne zajednice: Šabac, Paraćin, Kikinda i Stari Grad (Beograd), i putem kampanje na društvenim mrežama.

Da učestvuješ u projektu prijavi se OVDE

U projektu će se koristiti COMBI (Communication for behavioral impact) metodologija. Njom ćemo pokušati da komunikacijom menjamo ponašanje mladića u vezi sa temom ženskih prava, njihovog odnosa prema devojkama, kao i njihovog angažovanja za suzbijanje nasilja prema devojkama i ženama.

mladi protiv nasilja nad zenama

Učesnici projekta će uz podršku mentora i mentorki i članova i članica projektnog tima kreirati svoju lokalnu kampanju. Kampanju će kreirati na temu nasilja prema devojkama u svojoj opštini/gradu. Završna aktivnost projekta je konferencija na kojoj će učestvovati mladići iz sve četiri lokalne zajednice. Konferenciju ćemo organizovati u Beogradu u decembru 2019. godine. Formular za PRIJAVU za učešće u projektu

Projekat takođe podržava SeConS grupa za razvojnu inicijativu koja će kroz nekoliko anketa i fokus grupa uraditi istraživanje. Rezultati istraživanja će pomoći projektnom timu, ali i školama i lokalnim samouptravama, da uvide stavove đaka o nasilju prema ženama, vršnjačkom nasilju i drugim temama muško-ženskih odnosa u adolescentskom dobu. Takođe, projekat podržava i Koordinaciono telo za rodnu ravnopravnost Vlade Republike Srbije.

Projekat „Mladi protiv nasilja prema ženama“ se sprovodi u okviru regionalnog programa Agencije UN za rodnu ravnopravnost i osnaživanje žena „Zaustavljanje nasilja prema ženama: primena normi, promena svesti“, koji finansijski podržava Evropska unija.

Zvanični hashtag projekta #mladiodakcije i #ChangingmindstoEVAW

Ako se do sada nisi prijavio za učešće na projektu možeš to učiniti OVDE