Najveći infrastrukturni posao, ove godine, u opštini Paraćin, biće izgradnja industrijskog parka u Industrijskoj zoni "Zmič", za koji je izrada projektne dokumentacije u toku.

Procenjena vrednost Industrijskog parka je oko 2 miliona evra. Za finansiranje ovog velikog projekta, opština je dobila saglasnost Ministarstva finansija, za budžetski deficit veći od zakonom dozvoljenog, što faktički znači odobrenje za kredit od 320 miliona dinara kojima će biti izgrađen Industrijski park.

zmic

Inače, to je deo poslova kojim se u paraćinskoj opštini nastavlja stvaranje uslova za investiranje i otvaranje novih radnih mesta. Nastavak infrastrukturnog opremanja paraćinske industrijske zone je podržala i Evropska unija, koja je iz svog razvojnog programa nazvanog EU pro za te namene izdvojila oko 300.000 evra.

tekst preuzet sa portala presek