Kao i prethodnih godina moto klub White angels iz Paraćina je obavio odličan posao oko organizacije moto skupa u paraćinskoj kasarni 7. Juli. Sjajni bendovi, odlična atmosfera, miris upaljenih guma, i zvuci motora su ispunili očekivanja svih građana iz Paraćina i okoline.

22. Jula u petak ujutru su bajkeri počeli da pristižu, a bina je uveliko postavljena i opremljena razglasom i osvetljenjem, ne bi li uveče bendovi nastupili. U 19 časova ljudi su u prostoru kasarne mogli da prisustvuju neveroatnoj vožnji i akrobacijama street fightera, a dok je on vozio, bendovi su već krenuli sa predstavljanjem. Bend Kreativna zona, svirala je obrade rok bendova bivše Jugoslavije, a veče su otvorili pesmom Uči me majko, karaj me, slavnog benda Leb i sol. Odlični i usklađeni muzičari, sjajan vokalni solista Veljko Gligorijević je podsetio na pesme Smaka, Osvajača, Generacije 5, ali i na strane hitove, i time zagrejali publiku pred legendarnu grupu Van Gogh.

Van Gogh na našoj sceni aktivno radi od 1986. godine od kada su izbacili promotivni singl "Tragovi prošlosti". Ove godine proslavljaju i 30 godina postojanja, a oni koji za reprizu Nove 2016. godne nisu bili u prilici da ih gledaju u Ćupriji, mogli su u njihovoj muzici da uživaju na paraćinskom moto skupu. Van Gogh je još jednom pokazao da odlično radi svoj posao, da pevač i gitarista Zvonimir Đukić Đule odlično komunicira sa publikom, ali i da ostali članovi benda sviraju toliko sinhronizovano, puni energije, koju su uspeli i da prenesu na publiku.

moto skup van gogh 7

Nakon benda Van Gogh, nastupio je bend New Deal iz Bora, sa domaćim i stranim obradama, i držao publiku na noge do kasno u noć. Kao i uvek, za one koji su imali prilike da slušaju ovaj bend u paraćinskim rok klubovima, nije bilo trenutka da publika nije bila na nogama, i uživala u njihovoj muzici.

Drugog dana moto skupa, u subotu 23. Jula, kasarna je bila prepuna dobrih motora, bajkera i posetilaca. Defile je počeo od 18 sati, kada je kolona motora pošla iz kasarne, provozala se gradom i vratila na 7. Juli. Ljudi su u popodnevnim časovima imali prilike da gledaju bajkerse igre. Nakon street fightera počela je svirka. Prvi bend koji je nastupio je iz Niša, Penthouse, takođe odlično poznat paraćinskoj publici. Obradama, podigli su publiku, svirali su malo tvrđu muziku, pa smo imali prilike da čujemo i obrade stranih i domaćih hitova. Nakon Penthouse benda, nastupio je bend iz Grčke, The Bullets, i svojim veselim blues i kantri melodijama, razdrmali publiku. Za kraj, jagodinski bend Black and White, je svirao do kasno u noć.

Bajkeri su uz pozdrave otišli u nedelju ujutru, a organizatori iz moto kluba White angels, ostali su kasarni ne bi li sredili i vratili sve u prvobitno stanje. Veliki broj moto klubova iz Srbije je prisustvovao skupu, građani su još jedne godine imali prilike da slušaju odličnu muziku, da vide odlične motore, a za sve je bio zadužen moto klub White Angels, opština Paraćin i Turistička organizacija . Naredne godine biće još bolje, a novinari našeg portala će i tada biti prisutni da proprate događaj.

M.S.

Mali oglasi Paraćin