Paraćinci su dočekali novu 2016. godinu u veselom raspoloženju, ali je novogodišnji koncert, koji su imali drugi gradovi, za organizovan doček na trgovima, i ove, kao i prethodnih godina izostao. Na pitanje zbog čega Paraćin zadnjih godina ostaje bez organizovanog dočeka, već nekoliko godina svi ćute. Zato su okolni gradovi Ćuprija, Jagodina, Kruševac, imali organizovan doček, reprize, pa su tako u Ćupriji u najveselijoj noći nastupili DJ-evi i trubači, u Jagodini Nadica Ademov a u Kruševcu Ceca.

Prvog dana nove godine, u Ćupriji je za reprizu nastupio bend Van Gogh, pa su posetioci iz Ćuprije i okoline mogli da uživaju u odličnoj muzici i prvim pahuljama snega. Van Gog je srpska rok grupa koja je nastala 1986. i najveću popularnost doživela u drugoj polovini 1990ih, a ove godine će proslaviti 30 godina postojanja. Jedni su od retkih koji su ostali dosledni dobrom zvuku, odličnim brzim pesmama i baladama, pa su oni koji su bili na gradskom trgu u Ćupriji 1. Januara mogli da čuju hitove Basna, Neko te ima noćas, Vrteška, Klatno...

2. Januara su i građani Paraćina imali prilike da prisustvuju "novogodišnjem koncertu". Nastupio je Kiki Lesendrić i Piloti na gradskom platou, gde je ranijih godina postavljano klizalište. Zoran „Kiki“ Lesendrić koji je 2. Januara uz građane Paraćina proslavio rođendan, srpski je rok muzičar, kompozitor i producent. Septembra 1980. godine osniva grupu "Piloti", sa kojom je postigao veliki uspeh u bivšoj Jugoslaviji, najviše sredinom 1980-ih godina, kada je bio na vrhuncu popularnosti.

kiki paracin

3. Januara je grad Paraćin bio obavijen snežnim pokrivačem i došli su i prvi problemi. Jak vetar je stvarao nanose, uprkos pričama da su službe spremne ljudi nisu funkcionisali, jer su ulice bile neraščišćene, a normalno odvijanje saobraćaja nemoguće. Veliki problem su imali građani koji su u prepodnevnim časovima ostali bez struje, na koju se čekalo do uveče. Skoro kao i za vreme poplave, Paraćin je ostao bez vidova sporazumevanja, bez struje, bez interneta, bez grejanja, ali i bez javnosti, koja će uticati da se nešto promeni.

Tek u večernjim satima, struja je došla, a građani koji se greju putem električne energije su izrazili svoje nezadovoljstvo putem društvenih mreža. Problem koji se javio još ujutru sa strujom, smetovi koji su onemogućavali normalno funkcionisanje ljudi, kao da je zanemaren. Svi su se vratili svojim normalnim aktivnostima.

Tek 4. Januara su se volonteri odazvali pozivu i raščistili prilaze na mostovima i oko crkve i bolnice, dok je služba za čišćenje puteva, samo nekoliko puta prošla kroz 3 najveće ulice u Paraćinu. Celoga dana su ljudi pokušavali da očiste ispred svojih lokala, domova, ali sneg i dalje pada, a Paraćinci mogu biti zadovoljni što ima struje.

Sve veće nezadovoljstvo građana postavlja pitanje, da li je zbog nečije neodgovornosti došlo do tolikog zastoja u snabdevanju električnom energijom, lošem stanju na saobraćajnicama, pa se onda i ne dođe do pitanja, zašto su paraćinci imali "kasni novogodišnji koncert", tek 2. Januara. Nadamo se da će putevi biti uskoro raščišćeni i da će se saobraćaj uz povećanu opreznost odvijati nesmetano, kao i da više neće biti problema sa snabdevanjem električnom energijom.

tekst: M.S.

Foto: Facebook TO Paraćin

Mali oglasi Paraćin