U periodu od 29.10.2015. godine do 31.10.2015. je u sportskoj hali 7. Juli u Paraćinu održan 17. po redu, međunarodni sajam privrede organizovan od strane Turističke organizacije opštine Paraćin. Veliki broj, kako posetioca, tako izlagača pokazao je interesovanje za ovaj sajam. Prvog dana uz svečano otvaranje, posetioci su imali prilike da obiđu štandove i pogledaju izložene proizvode. Prvog dana sajma bila je i akcija dobrovoljnog davanja krvi.

sajam privrede paracin

 

Drugog dana je veliku pažnju privukao sajam zapošljavanja, u organizaciji Nacionalne službe za zapošljavanje koji je svečano otvorio Boris Stojanov, direktor Filijale Nacionalne službe zapošljavanja u Jagodini. Sajam zapošljavanja je bio otvoren od 11 do 14 časova. Tokom drugog dana Sajma privrede, učesnike i posetioce zabavili su Kulturno umetnička društva "Bučim" iz Radoviša u Makedoniji i "Branko Krsmanović" iz Paraćina kao i pobednici Mini - Tini festa.

 

sajam privrede paracin zaposljavanja

 

Trećeg, i poslednjeg dana sajma, posetioci su imali prilike da prisustvuju proglašenju pobednika ovogodišnjeg sajma, i to u nekoliko kategorija.

Dobitnici pehara i diploma na 17. Sajmu privrede u Paraćinu ove godine su:

 

1. Sveukupni sajamski pobednik XVII Međunarodnog sajma privrede u Paraćinu 2015. godine: HYDROMAG – DOO Paraćin

 

2. Nagrade za marketinški nastup:

1 mesto XVII Međunarodnog sajma privrede u Paraćinu 2015. godine: NIPS DOO Paraćin

2 mesto XVII Međunarodnog sajma privrede u Paraćinu 2015. godine: Arabika Kruševac

3 mesto XVII Međunarodnog sajma privrede u Paraćinu 2015. godine: Akcion doo / Sikirica Paraćin

 

3. Za inovacije i kvalitet proizvoda:

1 mesto XVII Međunarodnog sajma privrede u Paraćinu 2015. godine: HYDROMAG – DOO Paraćin

2 mesto XVII Međunarodnog sajma privrede u Paraćinu 2015. godine: DRAGAN DIZAJN - Paraćin

3 mesto XVII Međunarodnog sajma privrede u Paraćinu 2015. Godine: FONTANA – TERM DOO - Ćuprija

 

4. Za najuređeniji štand:

1 mesto XVII Međunarodnog sajma privrede u Paraćinu 2015. godine: TRANSKOP - Paraćin

2 mesto XVII Međunarodnog sajma privrede u Paraćinu 2015. godine: REGIONALNA PRIVREDNA KOMORA KRAGUJEVAC

3 mesto XVII Međunarodnog sajma privrede u Paraćinu 2015. godine: ALTI DOO - Čačak.

sajam privrede dobitnici

 

Takođe, poslednjeg dana 17. međunarodnog sajma privrede posetioci su mogli da prisustvuju izvlačenju nagrada, 1. LED TV Philips 2. Klima uredjaj Vivax 3. Tablet Samsung. Svaka besplatna ulaznica mogla je da posluži kao kupon, a ove godine za nagradnu igru interesovanje je bilo veliku. Najviše sreće imali su braća Andrej i Strahinja Stojanović, su dobili 3. i 2. nagradu na Sajmu privrede. Andrej je dobio Tablet Samsung, a Strahinja klima uredjaj Vivax. Prvu nagradu dobio je Zoran Miletić, LED TV Philips.

M.S.

Mali oglasi Paraćin