Projekat Grzi u zagrljaj je finansiran od Ministarstva omladine i sporta Republike Srbije, a preko resurs centra CDER (centar za društveno ekonomski razvoj). Projekat vodi neformalna omladinska grupa Javorak, sastavljena od članova PK Javorak. Cilj je da se kroz niz aktivnosti aktiviraju mladi izmedju 15-30 godina, da se podigne ekološka svest, napomene značaj Vrela Grze kao i to da je ušlo u proces zaštite kao prirodno dobro III kategorije i promovisanje planinarenja kao zdravog stila zivota.

grzi-u-zagrljaj

 

Grzi U Zagrljaj
(14. i 15. septembar)


Neformalna omladinska grupa "Javorak" ispred planinarskog kluba "Javorak" poziva sve mlade ljude između 15 i 30 godina da 14. i 15. septembra učestvuju u akciji "Grzi u zagrljaj" i budu tog vikenda volonteri, ekolozi i planinari.

Ako voliš prirodu i želiš da svojim angažovanjem doprineseš povećanju ekološke svesti mladih i ljudi uopšte, onda je ovo prava stvar za tebe!

Šta znači biti učesnik ove akcije???

Znači da ćeš upoznati ljude slične sebi, saznaćes nešto novo o zaštiti vrela Grze, učestvovaćeš u sređivanju prostora na kome će mladi u buduće provoditi slobodno vreme, videti šta je to što planinarenje čini idealnim sportom za tebe i uživati u dobrom druženju!
Sve što ti treba su dobra volja i entuzijazam!

 

Plan akcije:
Subota 14. septembar
* U popodnevnim časovima (okvirno 13h) polazak na Grzu.
* Dolazak u planinarski dom "Đorđe Živković" i ručak
* Šetnja do vrela Grze i interaktivno predavanje o zaštiti budućeg spomenika prirode "Vrelo Grze"
* Prikupljanja smeća, postavljanje sadnica i farbanje parkovskog mobilijara u okolini planinarskog doma Đorđe Živković
* Prezentacija aktivnosti planinarskog kluba "Javorak"
* Večera i druženje oko logorske vatre (ako neko želi, može poneti gitaruJ)
* Noćenje u planinarskom domu "Đorđe Živković"

 

Nedelja 15. Septembar
* Doručak i priprema za odlazak na stazu
* Planinarenje do Kozjeg roga (jednog od vrhova Grze), ne brinite nije daleko:)
* Pokazna vežba ekipe prve pomoći Crveni krst Paraćin vezana za moguće povrede na planinarskoj stazi
* Povratak u planinarski dom i kviz znanja (čekaju vas nagrade!)
* Ručak
* Polazak za Paraćin u popodnevnim časovima.

 

Prevoz, hrana, noćenje... sve je potpuno besplatno! Ukoliko želiš da se prijaviš ili dobiješ više informacija o svemu ovome, javi se Miljanu na broj 065/616-2390 ili na mail Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je videli. !

Mali oglasi Paraćin