Pokušaćemo da skupimo foografije sa društvenim mreža koje su korisnici postavljali kako bi na najbolji način prikazali veliku nepogodu koja je zadesila opštinu Paraćin kao i sam grad Paraćin. Sve fotografije su nastale 15.05 i 16.05.2014 godine.

paracin-ul-vojvode-misica

Podsećamo da je najpre naseljena mesta uzvodno od Paraćina 15.05 već od ranih jutarnih časova zadesila velika vodena bujica reke Crnice da bih u popodnevnim časovima stigla do grada i poplavila veći deo grada i njegove ulice. Celu noć su ekipe evakuisale građane kojima su kuće poplavljene.

Grad Paraćin tj jedan deo grada struje još uvek nema jer je poplavljena trafo stanica, a voda je samo za tehničku upotrebu. Fiksni telefoni takođe od juče su bili u prekidu.

Kako najavljuju od kraja dana bi trebalo da se uspostavljaju telefonske veze kao i stuja u područjima gde se voda povukla.

Cisterne za pijaću vodu su obezbeđene kod gradske česme (preko puta suda) kao i kod Hale sportova i na još nekim lokacijama.

Opština PARAĆIN: Potrebna pomoć u hrani, cisternama za vodu, sredstvima za higijenu, pumpama za izbacivanje vode, ćebad, vreće i podmetači za spavanje.

Građani kojima je potrebna hitna pomoć mogu se obratiti dežurnoj službi policije ili opštinskom pozivnom centru na telefon 063 367 100. Zbog problema u radu mobilne mreže i čestog ispadanja sistema, na broj opštinskog pozivnog centra najbolje je zahteve upućivati SMS porukama.