Moto skup je kao i svake godine privukao pažnju velikog broja ljudi iz Paraćina, ali i iz ostalih gradova u Srbiji. U petak 25. Jula je na prostoru bivše kasarne organizovan doček gostiju, a potom pripreme za predstojeću svirku. Te večeri je nastupio paraćinski Fani bend, sa Zoranom Simićem – Fanijem, i podmlađenom ekipom muzičara koji su ga pratili, svirajući autorske pesme ovog benda. Nakon njih su svirali gosti iz Bugarske – Rocka rolla bend, sa obradama poznatih stranih bendova. Kvar, takođe bend iz Paraćina je zagrejao publiku obradama domaćih bendova, i pripremio za Kraljevski apartman, koji je na posetioce ostavio veliki utisak... Nakon sjajnog nastupa Kraljevskog apartmana, svirku su nastavili Betty boo, takođe paraćinci, koji su publiku držali na nogama do samog kraja. Ljudi su bili oduševljeni nastupom njihove pevačice Jelene Lombauer, kao i sjajnim gitarskim deonicama Aleksandra Cupare.

 

moto-skup-2014-4

 

U subotu 26. Jula, oko 18h, su Paraćinom, unapred obeleženom stazom, bajkeri provozali svoje motore, uz odličnog streetfightera, Darka Prokina, koji je paraćincima poznat od prethodne godine. Po završetku defilea i povratka u kasarnu, nastupili su jagodinci – Kreativna zona, a odmah posle njih Rocka rolla bend. Kako je veče odmicalo, dolazilo je sve više ljudi, a Atomsko sklonište je svoj nastup započelo nakon njih. Paraćinska publika je već treći put u poslednjih nekoliko godina imala priliku da čuje ovaj Pulski sastav pa je pored onih koji su sa oduševljenjem pratili njihov nastup, bilo i onih koji su iščekivali jedan sjajan bend iz Bora – New deal, kao i striptiz toliko dugo najavljivan. Nakon završetka nastupa Atomskog skloništa, publiku je zagrejala devojka, koja je nastupila umesto miss Ive, koja je bila sprečena da dođe zbog povrede. Za to vreme je New deal, pripremio odličnu svirku, i napravio još bolju atmosferu kada su krenuli da sviraju. Kako je paraćincima poznato, često su nastupali u klubu Ex fontana, pa su ljudi unapred bili upoznati sa repertoarom koji ovaj borski bend svira.
Sve u svemu, bez incidenata je prošao još jedan moto skup u organizaciji moto kluba White angels iz Paraćina, gosti su otišli 27. Ujutru, sa lepim uspomenama sa ove manifestacije. Do sledeće godine, bajkeri će nastaviti sa svojim radom, humanitarnim akcijama, obilascima moto skupova... Samo možemo da očekujemo još bolju atmosferu, i još bolje bendove za narednu godinu.

 

M.S.

Mali oglasi Paraćin