Stručnjaci za razminiranje će u blizini lokacije "Paraćin 2", na Karađorđevom brdu, 22. maja uništavati neeksplodirana ubojita sredstva (NUS) zaostala posle eksplozije u vojnim magacinima u Paraćinu 19. oktobra 2006. godine, saopštio je Centar za razminiranje.

Stručnjaci će uništavati 106 komada raznih vrsta NUS, pronađenih prilikom razminiranja na tom delu opštine Paraćin, a "uništavanje će se obaviti na posebno pripremljenom i uređenom mestu u blizini lokacije na kojoj je obavljeno razminiranje".

"Prilikom uništavanja vodiće se računa o svim aspektima bezbednosti i protivpožarne zaštite, a organizovaće se i fizičko obezbeđenje lokacije na kojoj će se obaviti uništavanje radi sprečavanja ulaska ljudi u tu zonu, osim onih koji su neposredno angažovani na uništavanju NUS", stoji u saopštenju.

Radi smanjenja efekata detonacije i uznemiravanja građana, "jednom detonacijom (jednim paljenjem) neće se uništavati više od pet kilograma eksploziva koji se nalazi u NUS", navodi se u saopštenju.

Potrebna zena za pomoc i negu

Potrebna zena za pomoc i negu