stocna pijaca

Nakon pojave virusnog oboljenja kod goveda, takozvane bolesti kvrgave kože, veterinarske i druge nadležne službe u Paraćinu preduzimaju potrebne mere, od kojih je jedna i zabrana prometa stoke, kako bi se sprečilo širenje bolesti.

U ovom trenutku na području opštine Paraćin, kao i na području Pomoravskog okruga nijedno grlo nije zaraženo. Trenutno su zaražena tri okruga, Pčinjski, Jablanički i Zaječarski.

Po rešenju Ministarstva poljoprivrede, obrazovani su regionalni krizni centri i lokalni operativni timovi za praćenje, prevenciju i kontrolu bolesti nodularni dermatitis.

Ovo virusno oboljenje se ne prenosi na ljude, a u Srbiju je stiglo pošto je prethodno registrovano u Bugarskoj i Makedoniji.

izvor: Beta

Prodajem plac 24 ara!!!