Prema pisanju N1 televizije predsednik Jedinstvene Srbije Dragan Marković Palma predložio je formiranje "Morava grada", spajanjem Jagodine, Ćuprije i Paraćina.

palma

"Nakon izbora predložiću da Jagodina, Ćuprija i Paraćin formiraju Morava grad, koji bi imao oko 170.000 stanovnika i za čije formiranje se ne bi koristila sredstva iz lokalnih budžeta, već iz evropskih fondova", izjavio je Marković.

On je dodao da bi sva tri grada imala u velikom Morava gradu podjednaka prava, a odluke bi se donosile konsenzusom. "Svima je poznato da ja imam mnogo prijatelja u Evropi, te da što je veći grad to je veća mogućnost za izvlačenje para iz evropskih fondova", rekao je Marković. On je dodao da bi Morava grad kao jedna celina, imao veće šanse za izvoz poljoprivrednih proizvoda u Rusiju. "Samo jedinstveni i udruženi možemo napred. Mi ne treba da budemo ljubomorni jedni na druge već da se udružimo u interesu svih naših građana", rekao je Marković.

Šta Vi mislite o ne tako novoj ideji, ili je posredi samo još jedna predizborna ``zanimacija``?

vest preuzeta sa N1 portala.

Mali oglasi

Potrebni radnici za branje malina HITNO
( / Ostalo)

noimage
07-05-2017

IMT 533
( / Poljoprivredne masine)

IMT 533
06-24-2017

Prodajem stan u centru grada Paracin 65m2
( / Nekretnine)

noimage
08-09-2017

D U B I N S K O P R A Nj E
( / Usluge)

D U B I N S K O      P R A Nj E
10-11-2017

Unesi oglas