Na teritoriji opštine Paraćin danas je počeo probi popis nezakonito igrađenih objekata, koji će trajati nekoliko dana, rečeno je Tanjugu u opštinskoj upravi.

Koordinator popisa je građevinski inspektor opštine. Paraćin je pre 15 dana završio sve pripreme za popis nezakonito izgrađenih objekata - donet program popisa, formirana komisija, određne zone i popisne jedinice, izabrani popisivači...

nelegalnih objekata

Juče je održana instruktaža popisivača. Pravi popis počinje u januaru, a oslobađa vlasnike nelegalno izgrađenih objekata od dolaska u opštinu radi prijavljivanja objekata za legalizaciju, to je sada posao popisivača, ističu u opštinskoj upravi i napominju da će se tek po završenom popisu znati koliko tačno ima nelegalno izgrađneih objekata u ovoj drugoj po veličini opštini u Pomoravskom okrugu.

Predsednik opštine Paraćin Saša Paunović je ocenio da ima oko 7.000 nelegalno izgrađenih objekata, "koje treba da uvede u evidenciju jedan inspektor, koji usputno rečeno sledeće godine ide u penziju, a ne možemo da zaposlimo novoga".

Izvor: tanjug

Nonius, pastuv i kobila