U okviru realizacije projekta "Zaštita, očuvanje, višenamensko korišćenje i podizanje svesti i znanja o vrednosti šuma kod mladih", pokret Gorana Srbije u saradnji sa Ministarstvom poljoprivrede i zaštite životne sredine organizovali su Republičko takmičenje 28.11.2015 u OŠ "Radojka Lakić" u Beogradu.

os sikirica

Na takmičenju je učestvovalo čak 40 opština iz naše zemlje. Učenice OŠ "Branko Krsmanović" iz Sikirice, Emilija Milojković, Milica Milovanović i Teodora Jevtić sa svojom nastavnicom biologije Danijelom Ilić osvojile su 1. mesto.

os sikirica2

Na takmičenju su pokazale izuzetno znanje i osvojile maksimalan broj poena. Test se radio ekipno, sadržao je 37 pitanja o značaju, očuvanju i zaštitu šuma kao i o pokretu gorana.

Izdajem poslovni prostor

Plac sa kucom