Ponedeljak 20. aprila 2015. godine u Galeriju Kulturnog centra u Paraćinu, održaće se koncert za violu učenika Škole za muzičke talente iz Ćuprije, klasa profesora Miloša Simića. Početak koncerta je u 19:00.

klasika

Škola za muzičke talente osnovana je 1973. godine na inicijativu Fakulteta muzičke umetnosti u Beogradu. Najpre je bila oglednog karaktera i pod stalnim nadzorom muzičkh stručnjaka. Tek učešćem na Republičkom takmičenju 1977. godine, gde je osvojila sedam prvih nagrada, i ponovljenim uspehom na Saveznom takmičenju, škola stiče svoj legitimitet.

Škola može da se pohvali i velikim brojem nagrada i priznanja. Škola je, samo u 2005. i 2006. godini, na Republičkim takmičenjima osvojila specijalnu nagradu za orkestar, osam laureata, 15 prvih nagrada, dve druge i jednu treću. U istom periodu, na takmičenju u Mađarskoj, orkestar je osvojio summa cum laude, a kvartet laureat.

Pored ovih, tu je još preko 300 nagrada na domaćim i stranim takmičenjima i festivalima ansambala i solista škole.

Beraci malime

Beraci malime