Skupština opštine Paraćin odobrila je lokalnom preduzeću "Vodovod" povećanje cene vode i kanalizacije od devet odsto za ovu godinu.

Sa povećanjem građani Paraćina kubni metar vode plaćaće 50,57 dinara a firme 98,25 dinara, saopšteno je iz "Vodovoda".

Kanalizaciju, po novom cenovniku, građani će plaćati 33,19 a firme 106,63 dinara.

vodovod

"Razlog za povećanje cene vode i kanalizacije je pokrivanje planiranih prihoda i pozitivno poslovanje ``Vodovoda`` ove godine, pošto opština više ne može da daje subvencije javnim preduzećima", navodi se u obrazloženju o posklupljenju.

U "Vodovodu" napominju da bi za pokrivanje rashoda ovo preduzeće trebalo povećati cenu za 20 odsto, ali će "razliku od devet do 20 odsto pokriti iz prihoda koje ostavruje".

U "Vodovodu" napominju da veliki broj građana neće plaćati vodu i kanalizaciju po novoj višoj ceni "jer na osnovu vrlo širokih kriterjuma mogu da ostvare pravo na subvenciju i do 60 odsto".

Prijavljivanje građana za subvencionisanje računa za vodu počinje 12.januara u Centru za socijalni rad u Paraćinu.

izvor: Tanjug

Na prodaju pumpa