Zbog velike količine padavina u opštini Paraćin je proglašeno vanredno stanje. Zatvoren put G. Mutnica - M5, poplave u G. Mutnici, u Davidovcu, Grza raste, na svim putevima mnogo vode, oprezna vožnja.

poplava-paracin

Poplave su katastrofalne. Ništa gore nije zadesilo našu opštinu u proteklih nekoliko decenija. Putevi kroz Gornju Mutnicu su zatvoreni, poplava preti Davidovcu i tamo se gradi privremena brana u delu priobalja, sve reke i potoci rastu i očekuju se dalji problemi. U samom gradu na više mesta izliva kišna kanalizacija koja ne može da primi više vode zbog visokog vodostaja Crnice. Obustavlja se nastava u svim školama.

Napisao je predsednik opštine Saša Paunović na svom facebook profilu.

Osnovne ali i Srednje škole neće raditi danas 15.05 kao i u petak 16.05. Za sve informacije molimo građane da se jave Call centru opštine Paraćin 035 568 958